II edycja Ostróda CUP za nami

• autor: plomienosp, 2015-06-24 22:12

Reprezentacja Gminy Ostróda, która głównie oparta była na zawodnikach Płomienia trzydniowe zmagania w Ostróda Cup zakończyła na 13 miejscu. Chłopcy ogarnięci wielką tremą i presją, gdyż po raz pierwszy mieli przyjemność występować w tak profesjonalnym i dużym turnieju. Mimo, iż zaczęliśmy kiepsko to z każdym dniem i każdym meczem poziom naszej gry podnosił się do góry. W pierwszym dniu rozgrywek rozegraliśmy 3 spotkania. Wszystkie przegraliśmy, a na sam początek zmierzyliśmy się z Polonią Bydgoszcz i odnieśliśmy porażkę 0:3, w następnym 0:7 z Drukarzem Warszawa i w końcu z tegorocznym triumfatorem turnieju West Bromwich Albion 0:6. ( dla porównania ubiegłoroczny triumfator Borussia Dortmund pokonała Sokół Ostróda 16:0) Mimo, że zanotowaliśmy porażki nic jeszcze nie było stracone, bo te mecze miały na celu rozstawienie drużyn na sobotnią sesję poranną. W związku z trzema porażkami zostaliśmy sklasyfikowani na ostatniej pozycji w grupie. W sobotniej sesji porannej pierwszy mecz rozegraliśmy z Kosą Konstancin (finalista tegorocznego turnieju) i po pechowo straconej bramce okazaliśmy się minimalnie gorsi od szkółki piłkarskiej prowadzonej przez samego Romana Koseckiego - kiedyś wielkiego piłkarza, a obecnie wiceprezesa PZPN. W kolejnych meczach podejmowaliśmy drużyny spod naszej wschodniej granicy - BFA Wilno i Żalgiris Wilno. Mimo, że na pierwszy rzut oka przegraliśmy wysoko (4:0 i 3:0) to na pewno wyniki nie odzwierciedlają tego co się działo na boisku. Ponownie zanotowaliśmy 3 porażki i ostatnie miejsce w grupie. Drużyny, które zajęły miejsca 1-2 awansowały do Ligi Mistrzów i walczyły o miejsca 1-8, a drużyny z miejsc 3-4 o lokaty 9-16. W kolejnej grupie mieliśmy okazję mierzyć się z kolejnymi wielkimi polskimi firmami. Od tych spotkań chłopaki poczuli się pewnie i wyszli na pełnym luzie na te mecze. Na sam początek zmierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Legii Warszawa. Przez 18 minut mecz utrzymywał się wynik 0:0, ale niestety w ostatnich 3 minutach straciliśmy 2 bramki. Kolejnym rywalem był inny przedstawiciel stolicy - Polonia Warszawa i ponownie po wyrównanym meczu odnieśliśmy porażkę w takim samym stosunku - 2:0. Na zakończenie sobotniego maratonu graliśmy ponownie z Polonią Bydgoszcz i tu gołym okiem możemy zauważyć jaki progres zanotowali chłopacy wciągu kilku spotkań. W pierwszym meczu ulegliśmy wyraźnie 0:3 i nie mieliśmy nic do powiedzenia, a w tym wygraliśmy 2:0 a przeciwnicy nie mieli nic w zasadzie do powiedzenia. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Szymon Nastaj i malutki Romuś Dzitkowski. Dzięki tej wygranej w niedzielę mieliśmy szansę stanąć do walki o 13 pozycję. Po zaciętym boju z Concordią Elbląg nasi chłopacy wyszarpali zwycięstwo po golu Kacpra Oziero. Tym samym zajęliśmy w II edycji turnieju 13 miejsce co jest wielkim sukcesem, dla naszej gminy Ostróda i naszego klubu. Zadowolenia nie krył sam wójt Bogusław Fijas, który wspierał chłopaków przez cały turniej. Dla naszych zawodników to super przeżycie móc wystąpić na takim turnieju, stadionie przeciwko takim rywalom. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, żadnego blamażu nie zaliczyliśmy, zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie. Gdybyśmy przed tym turniejem wystąpili na równie wielkiej imprezie to wynik też byłby inny, bo niestety nasi młodzi piłkarze nie są tak bardzo obyci jak rówieśnicy z innych zespołów. Nie ma się co oszukiwać, bo te drużyny to na takich turniejach występują kilka razy w miesiącu. Dlatego jesteśmy dumni z chłopaków za to co zaprezentowali na boisku i z wyniku, który osiągnęli. Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie słowo i w następnym roku będziemy walczyć o to żeby poprawić tegoroczny rezultat.

Skład Reprezentacji: Chodakowski, Lichaczewski, Orkisz, Domżalski, Oziero, Sadowski, Dzitkowski, Markowski, Nastaj, Kopowicz, Zalewski, Falkowski

Sztab szkoleniowy: Janusz Sadowski, Łukasz Sadowski, Adrian Sadowski, Kamil Maszkało

Ponadto o 18:30 piłkarskie Gwiazdy z regionu zmierzyły się z Trenerami, którzy poprowadzą zespoły 12-latków na Ostróda Cup 2015. Nasz team reprezentował Adrian Sadowski, który w pierwszej połowie z powodu braku bramkarza stanął na bramce, a w drugiej połowie wrócił na swoją nominalną pozycję i zdołał pokonać Andrzeja Dawidziuka - byłego trenera bramkarzy Reprezentacji Polski. W drużynie gwiazd wystąpili m.in. Paweł Dawidiowicz, Sylwester Czereszewski, Remigiusz Sobociński, Arkadiusz Klimek, Jerzy Podbrożny, Dariusz Jackiewicz. Trenerem piłkarskich gwiazd był były selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwiazd 5:4.

Zapraszamy do wejścia w linki poniżej

Tabela:

15. Rona Ełk
16. Polonia Bydgoszcz

Galeria zdjęć

ostroda-cup-2015-6178682.jpg ostroda-cup-2015-6178683.jpg ostroda-cup-2015-6178684.jpg

Żonaci VS Kawalerzy