1. duszka 70

Aktualności

Awans do Okręgówki stał się faktem !

• autor: plomienosp, 2017-06-07 09:11

Po bardzo wysokim zwycięstwie nad GKS Gietrzwałd/Unieszewo (9:0) Płomień wybrał się do Lidzbarka Warmińskiego. XX kolejka była bardzo szczęśliwa, bo po cichu liczyliśmy, że LKS Tyrowo nie wygra z liderem MZGZ Różnowo, a Płomień wygra z Polonią. Dla nas najważniejsze jednak było wygrać na pięknym stadionie w Lidzbarku, a nie oglądać się na przeciwników. Zgodnie z przypuszczeniami Tyrowo straciło punkty, a zespół Radka Teliszewskiego wygrał pewnie, bo aż 2:5. Taki obrót spraw spowodował, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Płomień zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Sobotni pojedynek poprzedziła uroczystość nadania imienia Stadionowi Miejskiemu. Cała ceremonia trwała ponad 20 minut, więc można wziąć to jako usprawiedliwienie dla obu zespołów, bo 15 minut nie zapowiadało dobrego widowiska. Po pierwszym kwadransie Płomień ruszył. Marcin Krawczyk urwał się obrońcom, ale uderzenie minimalnie minęło słupek M. Miecznikowskiego. Dosłownie 120 sekund później Łukasz Świgoń oddał silny strzał z 20 metrów, ale niestety tylko w poprzeczkę. Gospodarze odpowiedzieli także trafieniem w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową jednego z zawodników Polonii. W 30 min. w narożniku boiska Łukasz Świgoń odebrał piłkę obrońcy, wbiegł z piłką w pole karne, a tam Adrian Sadowski podobnie jak Robert Lewandowski w debiucie w Lechu Poznań wpakował piłkę do siatki https://www.youtube.com/watch?v=RYqMpeuPiDQ. Nie minęło 5 minut, a byliśmy już na dwubramkowym prowadzeniu. Tym razem na skrzydle piłkę odebrał Maciej Zglenicki, który wypatrzył wbiegającego Adriana Sadowskiego, a ten uprzedził zaskoczonego bramkarza Polonii. W 40 min. po zamieszaniu w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Łukasz Świgoń, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W ostatnich sekundach pierwszej części zawodnik Polonii pomylił się i podał piłkę prosto do Łukasza Świgonia. Z tego błędu urodziła się szybka kontra, której miejscowi obrońcy nie byli w stanie zatrzymać. Łukasz Świgoń przebiegł z piłką dobre 30 metrów, następnie wyłożył na strzał futbolówkę Adrianowi Sadowskiemu, który strzałem w długi róg pokonał bezradnego bramkarza.

Pierwsze minuty drugiej połowy już nie były tak dynamiczne. Płomień spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń swobodnie rozgrywając piłkę. W 68 min. Jakub Skirzewski zagrał na wolne pole do Adriana Sadowskiego ten na szybkości wyprzedził obrońców i zagrał do zamykającego akcję Macieja Zglenickiego, który pokonał golkipera gospodarzy. W tym momencie wiadome było, że w tym meczu nic złego nie może się nam wydarzyć jednak w ciągu 6 minut daliśmy sobie wbić dwie bramki. Najpierw pomocnik gości ograł Arka i Radka Teliszewskich, a K. Zapał z 3 metrów wbił piłkę do naszej bramki. Na 5 minut przed końcem meczu błąd popełnił Łukasz Klimowski, który wypuścił piłkę z rąk, a Albert Żalejko zmniejszył starty. Chwilowy przestój drażniąco podziałał na Płomień, bo minutę później Łukasz Świgoń przeprowadził solowy rajd i zdobył piąte trafienie dla naszego zespołu. Jeszcze tuż przed zakończeniem meczu ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejną bramkę, ale trafił w słupek.

To był dzień Płomienia! W takiej dyspozycji nie było możliwości, aby Polonia nas zatrzymała. Walka, zaangażowanie, ambicja - to wszystko w zespole funkcjonowało na 110%. Każdy, bez wyjątku przyczynił się do tego sukcesu. Cieszy dyspozycja naszych zawodników. Każda formacja zaprezentowała się rewelacyjnie. Cieszy debiut Macieja Czerwonki i powrót na boisko Adama Pietrulewicza. Cieszy także objęcie prowadzenia w klasyfikacji strzelców Adriana Sadowskiego, który zdobył już 28 bramek w 18 spotkaniach. Tak trzymać Panowie!!!