herb LZS Jordan Kazanice
Kazanice

2014-10-26, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Takiej passy mogą nie pamiętać najstarsi kibice Płomienia. Podopieczni braci Sadowskich śrubują rekord, który ciężko będzie poprawić. Od początku sezonu Płomień zaliczył tylko 2 remisy oraz 8 zwycięstw, a w X kolejce spotkań kolejną drużyną, która nie potrafiła znaleźć sposobu na piłkarzy Płomienia był LZS Jordan Kazanice. Na fatalnym boisku poradziliśmy sobie wygrywając 2:5 po dwóch bramkach A. Ziółowskiego, A. Sadowskiego, M. Solisa oraz A. Pierulewicza.

Początek spotkania w wykonaniu Płomienia był bardzo obiecujący. Już w 5 min. A. Sadowski oddał groźny strzał w górny róg bramki, ale bramkarz instynktownie odbił piłkę na rzut rożny. Goście odpowiedzieli również groźną sytuacją. Zawodnik gospodarzy dobrze dośrodkował w pole karne, Ł. Klimowski minął się z piłką, ale na nasze szczęście napastnik Jordanu nie trafił w światło bramki. W 20 min. M. Solis zagrywa do A. Pietrulewicza, który popisał się pięknym wolejem zdejmując pajęczynę z bramki. Płomień poszedł za ciosem. W 25 min. A. Ziółkowski oddaje silny strzał z rzutu wolnego, który z trudem broni bramkarz Jordanu, a A. Sadowski nie potrafił także znaleźć sposobu na pokonanie golkipera przy dobitce. W 30 min. M. Licznerski centruje w pole karne z rzutu wolnego, a tam A. Pietrulewicz pięknie uderzył piłkę z przewrotki, lecz minimalnie nad poprzeczką. W 32 min. Płomień podwyższa prowadzenie. A. Sadowski podaje do M. Solisa, a ten umieszcza piłkę w siatce po strzale w krótki róg. W pierwszej części gry wynik już się nie zmienił i Płomień schodził do szatni z dwubramkową zaliczką.

Druga część gry rozpoczęła się od walki w środku pola. W początkowych minutach nie było wiele sytuacji podbramkowych, ale Płomień częściej utrzymywał się przy piłce. Zagrożenie stwarzaliśmy po rzutach rożnych, nasi rośli zawodnicy przewyższali warunkami fizycznymi graczy Jordanu, ale mimo to nie potrafili podwyższyć prowadzenia. W 58 min. M. Solis mija zawodnika Jordanu i oddaje mocny strzał, który zatrzymał się na poprzeczce. Kolejna akcja T. Czarnecki dośrodkowuje, ale A. Sadowski nie doskoczył do futbolówki. Wreszcie w 67 min. piłkę przejął A. Ziółkowski, który od razu zagrał do A. Sadowskigo, który przebiegł z piłką pół boiska minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce w nasze szeregi wstąpiło rozluźnienie i gospodarze na 10 minut przejęli inicjatywę, czego efektem były strzelone 2 bramki w 5 min. Płomień na szczęście przebudził się i od razu odpowiedział dwiema bramkami. Na 4:2 podwyższył A. Ziółkowski po asyście M. Solisa. W 90 min. A. Sadowski mija obrońcę wychodzi sam na sam, ale podaje do A. Ziółkowskiego, który z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania.

Kolejne dobre zawody w wykonaniu podopiecznych braci Sadowskich. Dobre zawody rozegrali T. Czarnecki i P. Dutkowski, którzy pierwszy raz wystąpili w dłuższym wymiarze czasowym w tym sezonie. Na pochwałę zasługuje cała ekipa. Do końca rundy już tylko 2 spotkania i 6 punktów do zdobycia. Na naszym koncie jest 26 punktów, ale celem jest 32 punkty na koniec rundy.

herb LKS Płomień Turznica Informacje o kadrze LKS Płomień Turznica

1. Łukasz Klimowski
2. Mateusz Licznerski
3. Bartosz Solis kapitan