LKS Płomień Turznica   MKS Jeziorany
Stadion w Turznicy

2016-09-17, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Sobotni pojedynek pomiędzy Płomieniem Turznica a MKS Jeziorany był hitem 5 serii gier. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkanie było pełne emocji i dramaturgii. W spotkanie lepiej weszli nasi zawodnicy. W początkowej fazie meczu goście za bardzo nie mogli się odnaleźć i Płomień szukał okazji do zdobycia gola. Udało się to zrealizować po pierwszym kwadransie gry kiedy do A. Pietrulewicz wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Chwilę później mogliśmy zadać drugi cios. Świetny przerzut M. Zglenickiego do P. Mazika, ten szukał jeszcze A. Sadowskiego, by mógł ją skierować do pustej bramki, lecz podanie było zbyt słabe. To powinno być 2:0!! Do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, ale brakowało wykończenia, a raz świetnie uratował nas D. Tyszer. W 26 min. pechowo piłka odbija się J. Liberackiemu od ręki sędzia gwiżdże rzut karny. D. Tyszer niestety nie dał rady wybronić strzału kapitana MKS-u. W 35 min. niefrasobliwość środkowych obrońców mógł wykorzystać A. Sadowski jednak błąd obrońców zdołał naprawić bramkarz. W ostatniej minucie sędzia wskazuje ponownie na wapno. A. Olewniczak próbując chronić twarz przed uderzeniem z bliskiej odległości dostaje w rękę i mamy ponownie rzut karny. Tym razem nasz bramkarz wyczuł intencje strzelającego i świetnie odbił futbolówkę. W drugiej części Płomień już zmienił taktykę i bardziej ruszył na bramkę rywala. Już na początku drugiej odsłony po podaniu A. Pietrulewicza A. Sadowski wyprzedził obrońcę gości i w dogodnej pozycji w ostatnim momencie uciekła mu futbolówka. W kolejnej akcji nieznacznie ponad poprzeczką główkował P. Mejka. W 55 minucie na plac gry wszedł M. Klimecki. Po raz kolejny ten zawodnik okazał się być jokerem w talii trenera R. Teliszewskiego. Już 10 minut po wejściu na boisko wpisał się listę strzelców. Płomień na tym nie chciał poprzestać i dalej grał otwarty futbol. W 76 min. prostopadle zagrywa R. Teliszewski, a M. Klimecki strzela obok wychodzącego bramkarza. Wydawać by się mogło, że już nic złego nie może się nam przytrafić. Goście co prawda śmielej ruszyli na naszą bramkę, ale defensywa w tym meczu spisywała się bez zarzutu. Płomień próbował szukać podwyższenia wyniku i były ku temu okazje. Najpierw z 20 metrów dobry strzał oddał B.Solis, a A. Napiórkowski przegrał pojedynek sam na sam. W 89 min. goście strzelają kontaktowego gola. W doliczonym czasie sędzia podejmuje kuriozalną decyzję gwiżdżąc trzeci rzut karny w tym meczu MKS-owi!! Decyzja tym bardziej dziwna, bo arbiter zareagował dopiero po chwili słysząc krzyki graczy MKS-u. Na nasze szczęście w bramce mieliśmy D. Tyszer, który we wspaniały sposób wygrał nam ten mecz. Jeszcze w 94 min. A. Sadowski z własnej połowy omal nie przelobował bramkarza gości, jednak strzał okazał się minimalnie za mocny. Sprawiedliwość wzięła górę i to my mogliśmy się cieszyć z trzech punków!!!

Brawo, po raz kolejny zagraliśmy ambitnie, nie odstawiając nogi. To rywale, którzy przyjeżdżają na nasz obiekt mają czuć do nas respekt. Udało się zainkasować 3 ważne punkty. Wygrana z przebiegu całego spotkania i stworzonych okazji jak najbardziej zasłużona. Brawo, lider zostaje w Turznicy!